Regulamin Sesji

Karolina Majsner Fotografia

Obowiązuje od 1.07.2023

 

1. Rezerwacja terminu sesji jest równoznaczna z akceptacją poniższego regulaminu. W dniu sesji proszę Was również o pisemne potwierdzenie akceptacji treści regulaminu. Podpisujemy również zgodę RODO (wymagane przez prawo) oraz zgodę na publikację (dobrowolne). Przed sesją nie ma potrzeby przesyłania umów/dokumentów (nie dotyczy sesji okolicznościowych).

 

2. W celu rezerwacji terminu reportaży okolicznościowych klient wpłaca zadatek w wysokości 20% wynagrodzenia brutto na konto wykonawcy: 78 1050 1520 1000 0097 1823 8430. Pozostałą część kwoty zamawiający wpłaca wykonawcy gotówką w dniu sesji lub przelewem do dnia wykonania reportażu. W przypadku sesji rodzinnych, nie ma konieczności wpłacania zadatku.

 

3. Zakres sesji (czas oraz ilość przekazanych zdjęć online/odbitek/albumów) oraz termin wykonania usługi ustalane jest indywidualnie na bazie oferty dostępnej na stronie www.karolinamajsner.pl/oferta. Wszelkie szczegóły ustalane są za pośrednictwem poczty email.

 

4. W zależności od wybranego pakietu, istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć zgodnie z cennikiem podanym w zakładce „Oferta”. Po zakończeniu sesji, istnieje możliwość zmiany pakietu na wyższy, łącznie z pakietem obejmującym wszystkie zdjęcia z sesji.

 

5. W przypadku wykonania sesji w miejscach objętych opłatą za wstęp lub wykonanie sesji (pałace, parki, palmiarnia itd.) koszty wyznaczone przez zarządcę pokrywa klient.

 

6. W przypadku sesji w domu, warto zadbać o schowanie przedmiotów, które mogą później przeszkadzać Wam na gotowych zdjęciach. Warto schować wszelkiego rodzaju suszarki na ubrania, odkurzacze, wystające kable, brudne naczynia itd. Nie ma możliwości usunięcia ich w procesie postprodukcji. To Wy decydujecie w których pomieszczeniach w Waszym domu robimy zdjęcia. Przy sesji szukam światła, więc czasem proszę Was o ulokowanie się blisko okna. Często korzystamy z kanapy, Waszego łóżka w sypialni, pokoju dziecka. Wasze pomieszczenia nie wymagają rewolucji, unikamy przestawiania mebli itd. - fotografujemy Wasze codzienne życie, takim jakie jest :)

 

7. W trakcie przygotowania ubrania na sesję domową lub plener, postawcie na luz i komfort. Tshirt i jeansy, lekka tunika czy dzianinowa sukienka, a dla dzieci
to, w czym czują się najlepiej. Dla tych najmniejszych - wystarczy jednolity bodziak we w miarę neutralnym kolorze. Jedyne, czego unikałabym w ubraniach, to dużych napisów/grafik na koszulkach czy body. Posiadam ok. 15 sukienek, które mogą wykorzystać zarówno przyszłe mamy, jak i kobiety, które nie są w ciąży. Poproszę o informację przed sesją, jeśli chciałabyś z nich skorzystać.

 

8. Jeśli interesuje Was formuła sesji lifestyle ale nie chcecie wykonywać jej w swoim domu, istnieje możliwość wynajęcia domowego studia na godziny lub apartamentu. Wynajem łączy się z dodatkowymi kosztami – szczegóły ustalamy indywidualnie.

 

9. Na sesję nie zabieram „studia” - nie wożę ze sobą akcesoriów, teł, oświetlenia. W trakcie sesji korzystamy ze światła zastanego. Przed sesją zawsze proszę Was o przysłanie kilku zdjęć wnętrza, aby w głowie przygotować wstępny plan zdjęć.

 

10. Po zakończeniu sesji samodzielnie wybieram część materiału, którą przekazuję Wam do selekcji za pośrednictwem serwisu Zalamo. W przypadku sesji lifestyle, do selekcji otrzymujecie zazwyczaj pomiędzy 80-200 zdjęć. Przekazane zdjęcia są poddane autorskiej obróbce. Nie przekazuję Wam zdjęć niepoddanych obróbce, czy surowych plików RAW.

 

11. W procesie obróbki dopracowuję kolory zdjęć oraz pozbywam się drobnych niedoskonałości (np. siniaki, wypryski). Nie wykonuję pełnego retuszu skóry. W procesie obróbki nie dokonuję zmian w sylwetce, nie „prasuję” ubrań, nie wykonuję modyfikacji we wnętrzach.

 

12. Ufam, że decydując się na sesję zapoznaliście się z moim portfolio. Rezerwując sesję potwierdzacie, iż akceptujecie ogólną estetykę moich prac, mój sposób obrazowania, kadrowania oraz obróbkę kolorystyczną zdjęć. Ostateczny efekt sesji jest zależny od wielu czynników – nastroju uczestników sesji i chęci oddania się zabawie, warunków zastanych w dniu sesji, takich jak: rodzaj i natężenie światła. Elementy takie jak jasność wnętrza oraz np. kolor ścian, oraz warunki atmosferyczne na sesji w plenerze mają wpływ na ogólną kolorystykę zdjęć. Dotyczy to zarówno sesji w domu, w plenerze, jak i uroczystości w kościele czy w restauracji. W kościołach nie wolno nam fotografom pracować z lampą błyskową, więc pracujemy wyłącznie na świetle zastanym, co również wpływa na finalny wygląd zdjęć, szczególnie w przypadku ciemnych lub bardzo kolorowych miejsc.

 

13. Obróbka zdjęć i przygotowanie galerii ze zdjęciami do selekcji trwa do 20 dni roboczych od zakończenia sesji. Termin wywołania odbitek lub przygotowania albumu (jeśli zamówiono)
wynosi do 20 dni roboczych od momentu ustalenia z Wami ostatecznej puli wywołanych zdjęć i/lub albumów.

 

14. Przekazanie gotowych materiałów następuje w okolicach podpoznańskiej Rokietnicy lub za pośrednictwem paczkomatów InPost (opłata 18zł) do wskazanego przez klienta paczkomatu.

 

15. Przekazanie gotowych zdjęć jest równoznaczne z przekazaniem licencji na niekomercyjne użycie zdjęć (drukowanie, powielanie, umieszczanie na serwisach społecznościowych). Jako właściciel praw autorskich traktuję zdjęcia jako swoją wizytówkę - w przypadku publikacji zdjęć, nie wyrażam zgody na ingerencję w ich wygląd (kadrowanie, zmiana kolorów, nakładanie filtrów).

 

16. Istnieje możliwość wykupienia sesji na prezent w postaci voucheru. Koszt voucheru odpowiada cenie pakietu na stronie www.karolinamajsner.pl/oferta. Każdy voucher prezentowy jest ważny przez 6 miesięcy od wystawienia.

 

17. W celu wykonania sesji oraz kontaktu z Wami, niezbędne są dane w postaci Waszego imienia i nazwiska, adresu email, numeru telefonu oraz adresu. Szczegółowy opis tego, w jakim celu wykorzystywane są dane znajdziesz w Polityce Prywatności.

Karolina Majsner Fotografia logo fotografia rodzinna

 

Fotograf lifestyle Poznań | Sesja ciążowa, noworodkowa, rodzinna Poznań | Fotografia ślubna

Sesja lifestyle Rokietnica, Tarnowo Podgórne, Szamotuły, Swarzędz, Luboń, Mosina, Skórzewo, Suchy Las

 

Wszystkie prawa zastrzeżone @2023 Karolina Majsner Creative. Strona powstała przy użyciu kreatora Web Wave.

Sesja rodzinna Poznań Fotograf Instagram
Sesja rodzinna Poznań Fotograf Instagram