Sesja rodzinna Poznań Fotograf Instagram
Sesja rodzinna Poznań Fotograf Instagram

 

Fotograf lifestyle Poznań | Sesja ciążowa, noworodkowa, rodzinna Poznań | Fotografia ślubna

Sesja lifestyle Rokietnica, Tarnowo Podgórne, Szamotuły, Swarzędz, Luboń, Mosina, Skórzewo, Suchy Las

 

Wszystkie prawa zastrzeżone @2021 Karolina Majsner Creative. Strona powstała przy użyciu kreatora Web Wave.

Karolina Majsner Fotografia logo fotografia rodzinna

Regulamin Sesji

Karolina Majsner Fotografia

Obowiązuje od 1.12.2019

 

1. Rezerwacja terminu sesji jest równoznaczna z akceptacją poniższego regulaminu. W dniu sesji proszę Was również o pisemne potwierdzenie akceptacji treści regulaminu. Podpisujemy również zgodę RODO (wymagane przez prawo) oraz zgodę na publikację (dobrowolne). Przed sesją nie ma potrzeby przesyłania umów/dokumentów (nie dotyczy sesji okolicznościowych).

 

2. W celu rezerwacji terminu klient wpłaca zadatek w wysokości 100 złotych brutto na konto wykonawcy: 78 1050 1520 1000 0097 1823 8430. Pozostałą część kwoty zamawiający wpłaca wykonawcy gotówką w dniu sesji lub przelewem do dnia wykonania sesji.

 

3. Zakres sesji (czas oraz ilość przekazanych zdjęć online/odbitek/albumów) oraz termin wykonania usługi ustalane jest indywidualnie na bazie oferty dostępnej na stronie www.karolinamajsner.pl/oferta. Wszelkie szczegóły ustalane są za pośrednictwem poczty email.

 

4. W zależności od wybranego pakietu, istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć zgodnie z cennikiem podanym w zakładce „Oferta”. Po zakończeniu sesji, nie ma możliwości zmiany pakietu.

 

5. W przypadku wykonania sesji w miejscach objętych opłatą za wstęp lub wykonanie sesji (pałace, parki, palmiarnia itd.) koszty wyznaczone przez zarządcę pokrywa klient.

 

6. W przypadku sesji w domu, warto zadbać o schowanie przedmiotów, które mogą później przeszkadzać Wam na gotowych zdjęciach. Warto schować wszelkiego rodzaju suszarki na ubrania, odkurzacze, wystające kable, brudne naczynia itd. Nie ma możliwości usunięcia ich w procesie postprodukcji. To Wy decydujecie w których pomieszczeniach w Waszym domu robimy zdjęcia. Przy sesji szukam światła, więc czasem proszę Was o ulokowanie się blisko okna. Często korzystamy z kanapy, Waszego łóżka w sypialni, pokoju dziecka. Wasze pomieszczenia nie wymagają rewolucji, unikamy przestawiania mebli itd. - fotografujemy Wasze codzienne życie, takim jakie jest :)

 

7. W trakcie przygotowania ubrania na sesję domową lub plener, postawcie na luz i komfort. Tshirt i jeansy, lekka tunika czy dzianinowa sukienka, a dla dzieci
to, w czym czują się najlepiej. Dla tych najmniejszych - naprawdę wystarczy jednolity bodziak we w miarę neutralnym kolorze. Jedyne, czego unikałabym w ubraniach, to dużych napisów/grafik na koszulkach czy body. Posiadam ok. 10 sukienek, które mogą wykorzystać zarówno przyszłe mamy, jak i kobiety, które nie są w ciąży. Poproszę o informację przed sesją, jeśli chciałabyś z nich skorzystać.

 

8. Jeśli interesuje Was formuła sesji lifestyle ale nie chcecie wykonywać jej w swoim domu, istnieje możliwość wynajęcia domowego studia na godziny lub apartamentu. Wynajem łączy się z dodatkowymi kosztami – szczegóły ustalamy indywidualnie.

 

9. Na sesję nie zabieram „studia” - nie wożę ze sobą akcesoriów, teł, oświetlenia. W trakcie sesji nie używamy żadnych przygotowanych przeze mnie akcesoriów. W trakcie sesji korzystamy ze światła zastanego. Przed sesją zawsze proszę Was o przysłanie kilku zdjęć wnętrza, aby w głowie przygotować wstępny plan zdjęć.

 

10. Po zakończeniu sesji samodzielnie wybieram część materiału, którą przekazuję Wam do selekcji za pośrednictwem serwisu Zalamo. W przypadku sesji lifestyle, do selekcji otrzymujecie zazwyczaj ok. dwukrotność zdjęć z wybranego pakietu. Przekazane zdjęcia są poddane autorskiej obróbce. Nie przekazuję Wam zdjęć niepoddanych obróbce, czy surowych plików RAW.

 

11. W procesie obróbki dopracowuję kolory zdjęć oraz pozbywam się drobnych niedoskonałości (np. siniaki, wypryski). Nie wykonuję pełnego retuszu skóry, nie odchudzam, nie „prasuję” ubrań, nie „naprawiam” fryzury.

 

12. Ufam, że decydując się na sesję zapoznaliście się z moim portfolio. Rezerwując sesję potwierdzacie, iż akceptujecie ogólną estetykę moich prac, mój sposób obrazowania, kadrowania oraz obróbkę kolorystyczną zdjęć. Ostateczny efekt sesji jest zależny od wielu czynników – nastroju uczestników sesji i chęci oddania się zabawie, warunków zastanych w dniu sesji, takich jak: rodzaj i natężenie światła. Elementy takie jak jasność wnętrza oraz np. kolor ścian, oraz warunki atmosferyczne na sesji w plenerze mają wpływ na ogólną kolorystykę zdjęć. Dotyczy to zarówno sesji w domu, w plenerze, jak i uroczystości w kościele czy w restauracji. W kościołach nie wolno nam fotografom pracować z lampą błyskową, więc pracujemy wyłącznie na świetle zastanym, co również wpływa na finalny wygląd zdjęć, szczególnie w przypadku ciemnych lub bardzo kolorowych miejsc.

 

13. Obróbka zdjęć i przygotowanie galerii ze zdjęciami do selekcji trwa do 20 dni roboczych od zakończenia sesji. Termin wywołania odbitek lub przygotowania albumu (jeśli zamówiono)
wynosi do 20 dni roboczych od momentu ustalenia z Wami ostatecznej puli wywołanych zdjęć i/lub albumów.

 

14. Przekazanie gotowych materiałów następuje w Poznaniu, w okolicach Naramowic lub w ścisłym centrum (biuro niedaleko dworca PKP) lub zostanie wysłany pocztą (opłata 15zł) pod wskazany przez klienta adres na jego koszt.

 

15. Przekazanie gotowych zdjęć jest równoznaczne z przekazaniem licencji na niekomercyjne użycie zdjęć (drukowanie, powielanie, umieszczanie na serwisach społecznościowych). Jako właściciel praw autorskich traktuję zdjęcia jako swoją wizytówkę - w przypadku publikacji zdjęć, nie wyrażam zgody na ingerencję w ich wygląd (kadrowanie, zmiana kolorów, nakładanie filtrów).

 

16. Istnieje możliwość wykupienia sesji na prezent w postaci voucheru. Koszt voucheru odpowiada cenie pakietu na stronie www.karolinamajsner.pl/oferta. Każdy voucher prezentowy jest ważny przez 6 miesięcy od wystawienia.

 

17. W celu wykonania sesji oraz kontaktu z Wami, niezbędne są dane w postaci Waszego imienia i nazwiska, adresu email, numeru telefonu oraz adresu. Szczegółowy opis tego, w jakim celu wykorzystywane są dane znajdziesz w Polityce Prywatności.